23 września 2017 r. o godz. 15:00 w Teatrze Lalek “Pleciuga” w Szczecinie zorganizowaliśmy koncert Polskiego Zespołu Pieśni i Tańca “Turgielanka” z miejscowości Turgiele na Wileńszczyźnie.

 

Gościnnie na scenie wystąpili: Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie oraz dzieci z Zespołu Taneczno-Wokalnego “Pląs” z Kołbaskowa.

 

Dziękujemy serdecznie wszystkim Wolontariuszom, którzy co roku pomagają nam pakować paczki w Przecławiu, Darczyńcom, Koordynatorom oraz Partnerom i miłośnikom Kresów za wypełnienie po brzegi sali “Pleciugi”.

Dzień później, w niedzielę uczestniczyliśmy razem w uroczystej mszy świętej w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Przecławiu. Po mszy świętej “Turgielanka” zaprezentowała mieszkańcom swój kresowy repertuar.

Koncert miał na celu przedstawienie mieszkańcom Szczecina jak pielęgnowane są wartości przez Polaków mieszkających na Litwie. Zainaugurowaliśmy tym samym 4 edycję “Paczki dla Rodaka i Bohatera na Kresach – Boże Narodzenie 2017”.

Zespół “Turgielanka” istnieje już 26 lat i dzięki wsparciu Polaków mieszkających w Polsce i na Litwie rozwija się i utrwala polskie tradycje.

Organizatorzy: Fundacja Polskich Wartości.

Partnerzy: Energa SA, Zarząd Morskich Portów Szczecin – Świnoujście, Fundacja Pro Publico Mare, Netto.

Patronat Honorowy: Honorowy patronat Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Patronat: Wojewoda Zachodniopomorski, Zachodniopomorski Kurator Oświaty.

Patronat medialny: Polskie Radio Szczecin, TVP3 Szczecin.

Wesprzyj nas:

Konto: PL 21 1020 4795 0000 9302 0004 5757
Car­i­tas Archi­diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej
Ul. Wieni­awskiego 5, 71-142 Szczecin
Dopisek “Kresy”.

Wsparcie:
www.rodakomnakresach.pl/wsparcie
www.polskiewartosci.pl/wsparcie

Fot. Łukasz Szełemej


Turgielanka zainaugurowała Paczkę na Kresy