23 września 2017 r. o godz. 15:00 w Teatrze Lalek “Pleciuga” w Szczecinie organizujemy koncert Polskiego Zespołu Pieśni i Tańca “Turgielanka” z miejscowości Turgiele na Wileńszczyźnie. Obowiązują zaproszenia.

 

Gościnnie na scenie wystąpią: Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie oraz dzieci z Zespołu Taneczno-Wokalnego “Pląs” z Kołbaskowa.

Serdecznie zapraszamy Wolontariuszy, którzy co roku pomagają nam pakować paczki w Przecławiu. Będziemy na Was czekać w dniu koncertu w sobotę o godz. 14:50 – mamy dla Was wejściówki. Ilość miejsc w Teatrze jest ograniczona.

Koncert ma na celu przedstawienie mieszkańcom Szczecina jak pielęgnowane są wartości przez Polaków mieszkających na Litwie. Chcemy tym samym zainaugurować 4 edycję “Paczki dla Rodaka i Bohatera na Kresach – Boże Narodzenie 2017” oraz podziękować Wolontariuszom, Darczyńcom i Partnerom za pracę i pomoc na rzecz naszych Rodaków.

Zespół “Turgielanka” istnieje już 26 lat i dzięki wsparciu Polaków mieszkających w Polsce i na Litwie rozwija się i utrwala polskie tradycje.

Organizatorzy: Fundacja Polskich Wartości.

Partnerzy: Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, Energa SA, Zarząd Morskich Portów Szczecin – Świnoujście, Fundacja Pro Publico Mare, Netto.

Patronat Honorowy: Honorowy patronat Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Patronat: Wojewoda Zachodniopomorski, Zachodniopomorski Kurator Oświaty.

Patronat medialny: Polskie Radio Szczecin, TVP3 Szczecin.

Wesprzyj nas:

Konto: PL 21 1020 4795 0000 9302 0004 5757
Car­i­tas Archi­diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej
Ul. Wieni­awskiego 5, 71-142 Szczecin
Dopisek “Kresy”.

Wsparcie:
www.rodakomnakresach.pl/wsparcie
www.polskiewartosci.pl/wsparcie


Koncert “Turgielanki” w Szczecinie