Po raz drugi w ramach Akcji “Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” organizujemy wakacje w Polsce dla polskich dzieci z Wileńszczyzny. Na koncie Caritas mamy do dyspozycji około 60 000 PLN, z których 25 000 PLN przeznaczamy na wakacyjny wypoczynek a około 20 000 PLN dołożyliśmy od siebie dzięki wsparciu Sponsorów. Pozostała kwota zasili 4 już bożonarodzeniową edycję akcji. Aktualizacja: 16.07.2017.

Zaprosiliśmy na 10-dniowy wypoczynek w Zachodniopomorskiem 29 osób – opiekunów oraz 24 dzieci z Polskiej Szkoły Specjalnej w Solecznikach oraz Polskiej Szkoły Podstawowej w Rakańcach.

Dzień 0: 30.06.2017

Przyjazd do Szczecina.

Dzień 1: 01.07.2017

Dziś nasi Goście z Wileńszczyzny wzięli udział w przekazaniu sztandaru Szczecińskiej 12. Dywizji Zmechanizowanej oraz odwiedzili Archiwum Państwowe w Szczecinie.

Dzień 2: 02.07.2017

Dziś nasi Goście z Wileńszczyzny wzięli udział w pikniku z Infra-Port Sp z o. o., zwiedzili Zarząd Morskich Portów Szczecin-Świnoujście, zjedli obiad w Hotelu Radisson Blu, popłynęli w rejs po Odrze a na finał uczestniczyli w pikniku w Szczecińskim Centrum Żeglarskim z Zachodniopomorskim Kuratorium Oświaty.

Dzień 3: 03.07.2017

Dziś nasi Goście z Wileńszczyzny zwiedzili Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego, Gabinet Figur Woskowych oraz wypoczywali na plaży i zwiedzili Międzyzdroje kolejką Holiday Express. Nie zabrakło także słodyczy, lodów, prezentów oraz obiadu w Barze Wczasowym.

Dzień 4: 04.07.2017

Dziś nasi Goście z Wileńszczyzny pływali kajakami i bawili się przy ognisku w Pargowie z Gminą Kołbaskowo oraz wypoczywali nad jeziorem Miedwie z Gminą Kobylanka.

Dzień 5: 05.07.2017

Dziś nasi Goście z Wileńszczyzny wzięli udział w uroczystej Sesji Rady Miasta Szczecin (odebranie Medalu Zasługi dla Miasta Szczecin dla Fundacji Polskich Wartości), zwiedzali Szczecin oraz odwiedzili Starostwo Powiatowe w Policach (była urodzinowa niespodzianka dla Rafała), byli także na pikniku w Trzebieży, w Centrum Dialogu Przełomy oraz w Polskim Radiu Szczecin.

Dzień 6: 06.07.2017

Dziś nasi Goście z Wileńszczyzny odwiedzili Netto w Motańcu, wypoczywali na Arkonce oraz wzięli udział w zajęciach z archeologii oraz lekcji historii ze Stowarzyszeniem Rekonstrukcji Historycznej Monte Cassino.

Dzień 7: 07.07.2017

Dziś nasi Goście z Wileńszczyzny odwiedzili Centrum Słowian i Wikingów oraz Muzeum Regionalne w Wolinie oraz zwiedzali Bałtyckie Park Miniatur w Międzyzdrojach

Dzień 8: 08.07.2017

Dziś nasi Goście z Wileńszczyzny wzięli udział we Mszy Świętej w Kościele św. Stanisława Kostki w Warszawie oraz zwiedzali Muzeum Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki.

Dzień 9: 09.07.2017

Dziś nasi Goście z Wileńszczyzny odwiedzili Pałac Prezydencki, zwiedzali budynek TVP oraz Łazienki i Powązki.


Dzień 10: 10.07.2017

Wyjazd na Wileńszczyznę.

Tydzień później do Szczecina przyjeżdżają polskie dzieci z Białorusi, których pobyt współorganizujemy razem z Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

Zachęcamy wszystkich do wsparcia pobytu polskich dzieci w Zachodniopomorskiem.

Partnerzy: Energa S. A., Zarząd Morskich Portów Szczecin – Świnoujście, Fundacja PZU, Radisson Blu – Hotel Szczecin, Sieć Sklepów Netto, Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty, Powiat Policki, Gmina Kołbaskowo, Gmina Kobylanka, Gwardia Narodowa, Sklep Kibica – Nowy Turzyn, Koordynator Lublin: Magdalena Chojnacka, Bałtycki Park Miniatur, OSP Międzyzdroje, Koordynator Międzyzdroje: Anna Wodnicka, Centrum Słowian i Wikingów, Muzeum Regionalne w Wolinie, Urząd Miasta Wolin, Bałtycki Parku Miniatur w Międzyzdrojach, Woliński Park Narodowy, Gabinet Figur Woskowych w Międzyzdrojach, Planetarium w Międzyzdrojach, “HOLIDAY-EXPRESS”, Urząd Miasta Międzyzdroje, Stowarzyszenie Kupców i Handlowców Międzyzdroje 2004, Polskie Radio Szczecin, Miasto Szczecin, Gwardia Narodowa Szczecin, 12 Dywizja Zmechanizowana, Infra-Port Sp. z o. o., Zakład Produkcji Spożywczej “DOBOSZ” – Daniel Dobosz, Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej Monte Cassino, Muzeum Narodowe w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy, Kompleks Basenowo-Rekreacyjny Arkonka, Archiwum Państwowe w Szczecinie, Centrum Żeglarskie Szczecin, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Międzyzdroje, Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Organizatorem kresowych wakacji jest Fundacja Polskich Wartości a współorganizatorem Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

Konto: PL 21 1020 4795 0000 9302 0004 5757
Car­i­tas Archi­diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej
Ul. Wieni­awskiego 5, 71-142 Szczecin
Dopisek “Kresy”.

Wsparcie:
www.rodakomnakresach.pl/wsparcie
www.polskiewartosci.pl/wsparcie

Znajdziesz nas:
www.rodakomnakresach.pl
www.facebook.com/rodakomnakresach
www.twitter.com/RodacynaKresach
www.youtube.com/rodakomnakresachpl
plus.google.com/+rodakomnakresachpl

Fundacja Polskich Wartości:
www.polskiewartosci.pl
www.facebook.com/polskiewartosci
www.twitter.com/polskiewartosci

Filmy:
2017: www.youtube.com/watch?v=haUW2I8ojVc
2016: www.youtube.com/watch?v=2AC3VUIEjPw
2015: www.youtube.com/watch?v=7I0wZH7z1Dg
2014: www.youtube.com/watch?v=KZJRb7TA2xk

#pomagamy
#rodakomnakresach
#polskiewartosci

Fot. Łukasz Szełemej


Wakacje Kresowe 2017 w Szczecinie