Po raz czwarty w ramach Akcji “Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” zorganizowaliśmy wakacyjny odpoczynek dla dzieci a po raz trzeci w ramach Fundacji Polskich Wartości projekt “Kresowe Wakacje”, czyli wakacje w Polsce dla polskich dzieci z Wileńszczyzny.

Za nami w tym roku także już trzecia edycja wielkanocnej edycji Paczki dla Rodaka i Bohatera na Kresach. Przed nami zaś sztandarowa akcja “Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach – Boże Narodzenie 2019”. To już 6 edycja świątecznej paczki. Zapraszamy do pomocy i wsparcia!

Zaprosiliśmy w dniach 27 czerwca – 6 lipca na wypoczynek w Zachodniopomorskiem, Pomorskiem oraz w Warszawie 34 dzieci Wileńszczyzny (Ejszyszki, Soleczniki, Rudomina) wraz z 6 opiekunkami.

Nasi Goście zwiedzili m.in.: Gdańsk (Muzeum II Wojny Światowej, starówka), zwiedzili Szczecin (Jasne Błonia, Cafe 22, Muzeum Techniki i Komunikacji – zajezdnia Sztuki, Wały Chrobrego, Zamek Książąt Pomorskich, rejs statkiem po Odrze) odpoczywali na Kąpielisku Arkonka, wzięli udział w zajęciach z Grupą Rekonstrukcji Historycznej Monte Cassino, zwiedzili Międzyzdroje (Aleja Gwiazd, Oceanarium, Bałtycki Park Miniatur, odpoczynek na plaży), odwiedzili Siadło Dolne i przepłynęli się kajakami, byli na ognisku w Pargowie, zwiedzili Świnoujście (JRG2 przy Terminalu LNG, Latarnia Morska, Fort Gerharda), zwiedzili Ogród Dendrologiczny w Glinnej, odwiedzili Zakładową Straż Pożarną Grupy Azoty Police oraz zwiedzili Centrum Logistyczne Netto Polska w Motańcu i zobaczyli Warszawę (m.in. Kościół św. Stanisława Kostki i Stare Miasto).

Fot. Łukasz Szełemej
Wiceprezes Fundacji Polskich Wartości

Sponsorami głównymi przyjazdu dzieci byli: Grupa Azoty Police SA. (Partner Główny) oraz Zarząd Morskich Portów Szczecin – Świnoujście SA. (Sponsor) i Fundacja PZU (Partner).

Dziękujemy wszystkim Sponsorom, Partnerom, Patronom, Darczyńcom oraz wszystkim Ludziom wielkiego Serca za wsparcie naszych wakacji oraz wszystkich organizowanych przez nas projektów.

Podziękowania kierujemy do: Pani Kamila Swientkowska oraz Pracownicy Domu św. Józefa w Szczecinie, Magdalena Siemieniewicz z Radomia, Polskie Radio Szczecin, TVP3 Szczecin, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Pan Dariusz Krawczyka, Pan Roberta Kwiatek, Cafe 22 w Szczecinie, Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki w Szczecinie, Kąpielisko “Arkonka” w Szczecinie, Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej Monte Cassino w Szczecinie, PŻM, Państwo Wodniccy (Panie Anna, Iwona, Zuzanna oraz Pan Łukasz), “Bar Wczasowy” w Międzyzdrojach, Lody “Saviano” w Międzyzdrojach, Oceanarium w Międzyzdrojach, Burmistrz miasta Międzyzdroje, Bałtycki Park Miniatur, Kajaki “Wodnik” w Siadle Dolnym, JRG2 przy Terminalu LNG w Świnoujściu, Fort Gerharda w Świnoujściu, Latarnia Morska w Świnoujściu, Ogród Dendrologiczny w Glinnej, Zakładowa Straż Pożarna Grupy Azoty Police, Pani Mariola Skolimowska oraz Pracownicy centrum logistycznego Netto Polska w Motańcu, Karolina i Marcin Miodek. Jeżeli kogoś pominęliśmy to nie celowo :-).

Patronat honorowy nad kresowymi wakacjami objęli: Wojewoda Zachodniopomorski, Zachodniopomorski Kurator Oświaty oraz Wójt Gminy Kołbaskowo.

Wsparcie:
www.rodakomnakresach.pl/wsparcie
www.polskiewartosci.pl/wsparcie

Znajdziesz nas:
www.rodakomnakresach.pl
www.facebook.com/rodakomnakresach
www.twitter.com/RodacynaKresach
www.youtube.com/rodakomnakresachpl
plus.google.com/+rodakomnakresachpl

Fundacja Polskich Wartości:
www.polskiewartosci.pl
www.facebook.com/polskiewartosci
www.twitter.com/polskiewartosci
www.instagram.com/polskiewartosci

Filmy:
2017: www.youtube.com/watch?v=haUW2I8ojVc
2016: www.youtube.com/watch?v=2AC3VUIEjPw
2015: www.youtube.com/watch?v=7I0wZH7z1Dg
2014: www.youtube.com/watch?v=KZJRb7TA2xk

Fot. Łukasz Szełemej


Wakacje Kresowe 2019 za nami