Fundacja Polskich Wartości po raz kolejny organizuje letni wypoczynek dla najmłodszych Polaków z Litwy. 

Nasi mali rodacy przyjadą do kraju już 25 czerwca. Uczestnikami Kresowych Wakacji będą uczniowie i podopieczni polskich szkół oraz placówek opiekuńczych z rejonu solecznikowskiego na Litwie, zamieszkiwanego w głównej mierze przez Polaków: Polskiej Szkoły Specjalnej w Solecznikach, Caritasu w Ejszyszkach, szkoły w  Butrymańcach – łącznie 41 osób.

To do tamtejszej społeczności trafiają dwa razy do roku dary przekazywane przez Fundację Polskich Wartości w ramach akcji Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach. Kresowe Wakacje, organizowane już po raz piąty, są uzupełnieniem działań mających na celu wspieranie najbardziej potrzebujących Polaków z Litwy.

Goście FPW spędzą w Polsce 10 dni, poznając historię i kulturą swojej ojczyzny. Odwiedzą m.in. stolicę kraju, Gdańsk, Gniezno, Biskupin, Toruń i oczywiście Szczecin. Nie zabraknie też typowo wakacyjnych atrakcji, m.in. podczas pobytu w ośrodku nad jeziorem w Chomiąży Szlacheckiej czy wycieczek nad morze. Kresowe
Wakacje 2022 potrwają do 4 lipca.

Zapewnienie letniego wypoczynku małym Polokom z Litwy jest możliwe dzięki wsparciu finansowemu naszych partnerów i sponsorów:
Partner Główny: Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A.
Sponsor Główny: Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.
Sponsor: Polska Morska
Sponsor: Infra-Port
Sponsor: Klaster Morski Pomorza Zachodniego
Partner: Fundacja PZU
Partner: Totalizator Sportowy Sp. z o.o.
Darczyńca: Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza


Wakacje w ojczyźnie