Niestety to  prawda – wszystko co dobre szybko się kończy. Kresowe Wakacje – 2023 już za nami. Ale pozostają wspaniałe wspomnienia. 

W tym roku do udziały wypoczynku w Polsce zaprosiliśmy dzieci i opiekunów ze Szkoły Podstawowej w Solecznikach, Gimnazjum im. Anny Krepsztul w Butrymańcach, Caritasu w Ejszyszkach oraz miejscowości Kamionka. Łącznie –  41 osób. Kresowe Wakacje rozpoczęły się  25 czerwca, a zakończyły 4 lipca.

W czasie pobytu dzieci i opiekunowie odwiedziły trzy województwa: kujawsko-pomorskie, zachodniopomorskie oraz mazowieckie. Nauczeni doświadczeniem skonstruowaliśmy plan wypoczynku tak aby dzieci jak najwięcej czasu spędzali nad wodą. Wiadomo przecież – dzieci bardzo kochają wodę i wszystko co jest z tym związane. Dlatego 4 dni spędziliśmy nad jeziorem, 1 dzień nad morzem i oczywiście nie mogło nas zabraknąć na kąpielisku Arkonka w Szczecinie które za każdym razem „robi furorę”. Oprócz typowego wypoczynku nad wodą, dzieci w Gminie Węgorzyno pływały rowerami wodnymi oraz pontonem straży pożarnej.

Pobyty nad wodą przeplatane były innymi atrakcjami. Byliśmy w manufakturze cukierków, w której dzieci wykonywały własne lizaki, a w oczekiwaniu na swoją kolej rysowały na specjalnie przygotowanej do tego ścianie. Prawie cały dzień spędziliśmy w parku rozrywki, w którym dzieci korzystały z placów zabaw, pływały w łódeczkach, przeszły labirynt i różnego rodzaju tory przeszkód, jeździły kolejką oraz sprawdziły swoje umiejętność na profesjonalnym parku linowym. W tym miejscu należy zaznaczyć, że odważnych nie brakowało, a tor naprawdę był wymagający. W Grodzie Piasta natomiast nasi mali rodacy sami wybijali monety oraz brali udział w zabawach ruchowych oraz zręcznościowych: walka na równoważni workami wypełnionymi sianem, rzut toporem, przeciąganie liny, rzuty podkową do skrzyni, czy chodzenie w nartach bolkowskich.

Czas spędzony w Szczecinie to również zabawy w parku trampolin. Tradycyjnie już dzieci uczestniczyły także w pikniku w Gminie Węgorzyno, podczas którego miały okazje jeździć konno. Wakacje zakończyły się w Warszawie, podczas którego nie mogło nas zabraknąć przy grobie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

Przez cały pobyt nie brakowało zabaw i gier na świeżym powietrzu. Najczęściej  graliśmy w siatkówkę ale także w koszykówkę, piłkę nożną, badmintona, skalaliśmy na skakankach, czy rzucaliśmy się woreczkami z wodą. Kresowe Wakacje były wypełnione krzykami radości podczas zabaw i uśmiechami.

W tym miejscu chcemy również podziękować wszystkim Partnerom, Darczyńcom, Sponsorom oraz osobom prywatnymi  które wsparły Kresowe Wakacje.

Kresowe Wakacje 2023 obyły się przy współpracy:
Partner Główny: TVP 3 Szczecin
Sponsor Główny: Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.
Darczyńca: Fundacja Enea
Darczyńca: Fundacja ORLEN dla Pomorza
Darczyńca: Caritas Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej
Sponsor: INFRA-PORT Sp. z o.o.
Sponsor: Polskie Terminale S.A.
Partner: Bank Żywności w Szczecinie um. Jacka Kuronia
Partner: Gmina Węgorzyno


Kresowe Wakacje 2023 – bawiliśmy się świetnie!