tydzien_patriotyczny

Takie hasło przyświeca TYGODNIOWI PATRIOTYCZNEMU, który odbywa się w dniach 27.02 – 03.03.2017r. w Publicznym Gimnazjum w Przecławiu. Celem przedsięwzięcia uczczenie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych i jednocześnie kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży.

Koło teatralne pod kierunkiem pani Katarzyny Bieleckiej zaprosiło uczniów na przedstawienia pod wspólnym tytułem “Wielcy zapomniani Polacy, którzy zmienili świat”. Uczniowie interesujący się militariami przedstawili i opowiedzieli swoim koleżankom i kolegom o umundurowaniu żołnierzy polskich z różnych okresów walki o wolność. Tym przedsięwzięciem pokierował Grzegorz Wołowicz.

Uczniowie klas II i III mieli okazję spotkać się z Radkiem Łosiewiczem, który przygotował m.in. dwa wykłady: dla klas II “Zostań ambasadorem Polski”, a dla klas III “Bądź obrońcą dobrego imienia Polski”. Radek Łosiewicz poprowadził także ciekawe spotkanie pt. “Holocaust Polaków i Żydów zaprzeczeniem polskich obozów koncentracyjnych – jeśli nie wiesz, możesz być oskarżony”.

W czwartek 2 marca 2017 odybwa się Gminny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Honorowy patronat nad tą imprezą objęli Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Reduta Dobrego Imienia oraz IPN oddział Szczecin. Jest nam niezmiernie miło, że Fundacja Polskich Wartości reprezentowana przez Wojciech Woźniaka może wziąć udział w pracach Jury. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia!

Organizatorzy: Katarzyna Bielecka i Beata Cwajda


Myślę, mówię, czuję… POLSKA