Na 5 dni przed 33. rocznicą tragicznej śmierci (zabójstwa przez SB) Kapelana Solidarności Fundacja Polskich Wartości wraz ze Szczecińskim Parkiem Przemysłowym (Stocznia Szczecińska) wyremontowała w sobotę salkę dla slużby przy grobie bł. ks. Jerzego Popieluszki na terenie parafii świętego Stanisława Kostki Warszawie.

Od wczesnego rana 5 osób z Fundacji Polskich Wartości oraz Gwardii Narodowej pracowało przy odnowieniu pomieszczenia. Posprzątaliśmy salę, pomalowaliśmy ściany i sufit, a dzięki wsparciu JPP Marine kupiliśmy lodówkę oraz 4 nowe materace do spania.

– Ks. Jerzy był zawsze bardzo ważny dla mnie odobiście, dla mojej rodziny jak i wszystkich przyjaciół związanych z NSZZ „Solidarność – mówi Wojciech Woźniak, prezes zarządu Fundacji Polskich Wartości. – Jest dla nas przykładem i drogowskazem w codziennym życiu. Tak jak On o nas, my zawsze o Nim będziemy pamiętać.

Służba powstała jeszcze za życia ks. Jerzego, w końcu 1982 r., gdy wrzucono cegłę z materiałem wybuchowym do mieszkania i zagrożone było jego życie. Zawiązała się wtedy grupa osób pełniących całonocne dyżury przy plebanii Księdza Jerzego i na terenie przykościelnym.

Fot. Łukasz Szełemej


Remont u bł. ks. Jerzego Popiełuszki