19 października w kościele św. Stanisława Kostki w Warszawie odbędą się uroczystości upamiętniające 35. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Na uroczystości Fundacja Polskich Wartości zorganizowała wyjazd na który zaprosiła uczestników szczecińskich strajków roku 1980 i 1988 r. Uczestnicy wyjazdu wezmą udział we mszy św. w intencji kanonizacji bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Złożymy kwiaty na grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki i zwiedzimy m.in. muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Tego samego dnia zatrzymamy się w lesie koło miejscowości Górska, gdzie został porwany bł. ks. Jerzy oraz na tamie we Włocławku, gdzie oprawcy z SB wrzucili Jego ciało.

Ks. Jerzy Popiełuszko urodził się w 1947 r. we wsi Okopy na Białostocczyźnie. Był kapelanem związanym z Solidarnością. Na odprawianych przez niego mszach św. za Ojczyznę w kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu w Warszawie gromadziły się steki osób.

Wielokrotnie był zastraszany i szykanowany przez SB i państwowe media, 19 października 1984 r. został porwany, a po brutalnym pobiciu wrzucony do Wisły na tamie koło Włocławka. Ks. Jerzy Popiełuszko został beatyfikowany 6 czerwca 2010 r. podczas mszy św. na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Obecnie trwa jego proces kanonizacyjny.

Wyjazd zorganizowany jest w ramach projektu “Solidarność to jedność serc i umysłów”.

Darczyńca: Fundacja ORLEN
Partner Główny: Grupa Azoty S.A.
Sponsor: Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.


Upamiętnimy bł. ks. Jerzego