30 lipca w ogrodzie Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie odbyła się druga edycja Rodzinnego Pikniku Powstańczego organizowane przez Fundację Polskich Wartości, przy współudziale Wojewody Zachodniopomorskiego.

Dzięki swojej nietypowej formule, licznym atrakcjom i zaangażowaniu wielu osób, nasz piknik ma szansę na stałe wpisać się w kalendarz szczecińskich wydarzeń, zarówno tych o charakterze patriotyczno – edukacyjnym, jak i familijno – rekreacyjnym.

Naszym celem jest w przystępnej, atrakcyjnej i przyjaznej formie szerzenie wiedzy o Powstaniu Warszawskim oraz jego Bohaterach. Grupą docelową są przede wszystkim dzieci i młodzież, ale rodzinny charakter imprezy sprawia, że uczestniczą w niej przedstawiciele wszystkich pokoleń, dzięki czemu pełni ona również bardzo ważną funkcję integracyjną.

Piknik odbył się już po raz drugi w ogrodzi Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego na Wałach Chrobrego, co sprawiło, że brały w nim udział zarówno osoby, do których wcześniej , za pośrednictwem lokalnych mediów i social mediów trafiła informacja o wydarzeniu, ale także spacerowicze, a nawet turyści.

O godz. 13.50 na uczestników czekały już wszystkie atrakcje, oczywiście tematycznie związane z Powstaniem Warszawskim. Na miejscu można było zwiedzić wystawę poświęconą Rotmistrzowi Witoldowi Pileckiego, obejrzeć historyczne pojazdy i sprzęt wojskowy, a także radioodbiorniki i głośniki z okresu II Wojny Światowej. Był punkt opatrunkowy, powstańcza poczta polowa, drukarnia. Uczestnicy mogli też własnoręcznie uszyć opaski powstańcze. Bardzo sympatycznym i wzruszającym punktem było śpiewanie, wspólnie z Harcerzami, piosenek powstańczych.

Partnerzy:
ENEA Wytwarzanie Sp. z o.o.
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.
Totalizator Sportowy Sp. z o.o. Oddział Szczecin


Rodzinnie ku pamięci Powstańców