spotkanie_sci

Szkolny Klub Historyczny Szczecińskiego Collegium Informatycznego zorganizował dziś z nami spotkanie. Na blisko 3-godzinne wystąpienie złożyło się wiele tematów i wątków. Zaprezentowaliśmy dwie wystawy patriotyczne związane ze Szczecinem. Pierwsza to “Zapomniani ludzie Solidarności” – o osobach, które w czasach PRL-u działały w opozycji antyrządowej, a po 1989 roku nowe władze o nich zapomniały.

Uczniowie usłyszeli osobistą historię Wojciecha Woźniaka, który jako uczeń został wydalony z dwóch szkół oraz skazany na więzienie za niezłożenie przysięgi wojskowej w Ludowym Wojsku Polskim. Druga wystawa dotyczyła szczecińskich Powstańców Warszawskich, czyli tych żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego, którzy wzięli udział w Powstaniu Warszawskim w 1944 roku, a po wojnie swój nowy dom znalazły w Szczecinie lub okolicach.

Kolejnym tematem była działalność Gwardii Narodowej Szczecin. Uczniowie mogli dowiedzieć się jaki jest cel działalności GN, kim są jej członkowie oraz kto i w jaki sposób może do niej należeć.

Najważniejszym punktem była rozmowa o naszej sztandarowej inicjatywie – akcji “Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”, w której Szkolny Klub Historyczny SCI uczestniczył także rok temu.


Spotkanie z Uczniami SCI