Oficjalną koszulkę z podpisem Adama Frączczaka z Pogoni Szczecinm wylicytował w poniedziałek Pan Piotr z Krzywina za kwotę 620 PLN. Aktualizacja 28.11.2016.

Konferencja prasowa Kresowej Drużyny

Dziś o godz. 12:00 rozpoczęliśmy naszą konferencją prasową na Jasnych Błoniach w Szczecinie.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Partnerem Akcji “Paczka dla Rodaka o Bohatera na Kresach” został Klub Pogoń Szczecin. Mieliśmy zaszczyt gościć na konferencji Adama Frączczaka, Gwiazdę Pogoni Szczecin, który przekazał na licytację swoją koszulkę meczową. Drugą koszulkę przekazał Łukasz Zwoliński. Bardzo dziękujemy naszym SuperBohaterom!

 

Na koncie Akcji mamy już ponad 70.000 PLN. W środę uruchamiamy nasz sklep internetowy www.sklep.polskiewartosci.pl, gdzie będzie dostępny Kalendarz Kresowy 2017. W przygotowaniu jest także Wystawa “Rodakom na Kresach”, która już niebawem stanie w Szczecinie.

Zbiórka darów trwa do 6 grudnia, a zbiórka na konto do 12 grudnia. 14 grudnia wielkie pakowanie w Przecławiu. Serdecznie zapraszamy sympatyków, mieszkańców, Wolontariuszy 🙂. Wszystkim serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie, pomoc i Serce! To nasze wspólne Dzieło!

Już za tydzień (28 listopada) wystawimy na licytację koszulkę kolejnej Gwiazdy Pogoni Szczecin – Łukasza Zwolińskiego. Dziękujemy Klubowi Pogoń Szczecin za wsparcie Akcji “Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”! Dziękujemy przede wszystkim naszym SuperPiłkarzom!!! Dziękujemy Adam! Dziękujemy Łukasz!

Wylicytowana kwota z aukcji koszulki zostanie przeznaczona na wsparcie Akcji pomocy Rodakom na Wileńszczyźnie “Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”.

adam_fraczczak

Fot. mat. Pogoń Szczecin

O Akcji:
„Paczka dla Rodaka i Bohat­era na Kre­sach” to akcja szczecinian. Pomysł zrodził się pod­czas lip­cowej XXIV Między­nar­o­dowej Piel­grzymki Pieszej Suwałki-Wilno. W trak­cie marszu do Wilna piel­grzymi spo­tykali na swo­jej drodze wielu rodaków mieszka­ją­cych na Litwie, którzy częs­towali ich czym tylko mogli. W 2014 roku Woj­ciech Woź­niak spotkał na swo­jej drodze panią Alek­san­drę, która witała piel­grzymów kilkoma kanap­kami oraz marchewkami z przy­do­mowego ogrodu. Wzruszające zdję­cie, które wtedy wykonał, zainicjowało plan pomocy naszym Rodakom.

Inicjatorem Akcji jest Wojciech Woźniak, a od pier­wszej edy­cji pomoc współorganizuje Łukasz Szełe­mej oraz ks. Maciej Szmuc z Car­i­tasu Archi­diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, który udostęp­nił spec­jalne konto zbiórki. Nazwa akcji „Paczka dla Rodaka i Bohat­era na Kre­sach” naw­iązuje do poświęce­nia Polsce, pamięci naszych korzeni, pielęg­nowa­niu trady­cji i nar­o­dowego dziedz­ictwa. Jesteśmy wdz­ięczni naszym Rodakom na Kre­sach za rozpowszech­ni­anie pol­skiej mowy, za utr­walanie his­torii, za trud życia. Naszą akcją odd­a­jemy hołd Rodakom, tym którzy od pokoleń wiernie przestrze­gają maksymy “Bóg, Honor, Ojczyzna”. To hołd dla naszych współczes­nych Bohaterów zachowu­ją­cych Pol­skość w najczyst­szej postaci.

W tym roku organizujemy już trzecią edycję Akcji „Paczka dla Rodaka i Bohat­era na Kre­sach”. Dołącz do naszej Kresowej Drużyny :-)!

Wesprzyj akcję pomocy Rodakom mieszka­ją­cym na Wileńszczyźnie, aby god­nie spędzali każdego roku święta w gronie rodziny. Każda złotówka przelana na konto Car­i­tas Archi­diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej z dopiskiem „KRESY” jest przeznaczana na ten cel. Liczymy także na wsparcie działań statutowych naszej Fundacji. Krzewimy Patriotyzm, dbamy o Tożsamość, pielęgnujemy Wartości!

Paczka dla Rodaka i Bohat­era na Kre­sach 2016

Car­i­tas Archi­diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej
ul. Wieni­awskiego 5, 71-142 Szczecin
Dopisek: KRESY
Konto: 21 1020 4795 0000 9302 0004 5757
www.rodakomnakresach.pl/wsparcie

Fundacja Polskich Wartości
Przecław 58A/6, 72-005 Przecław
Dopisek: DAROWIZNA
Konto: 55 1020 4795 0000 9202 0346 6190
www.polskiewartosci.pl/wsparcie


Wylicytuj meczową koszulkę Adama Frączczaka