Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach – Wielkanoc 2021 jest częścią całorocznej akcji pn. Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach, organizowanej od 2014 roku. Polega ona na wsparciu materialnym Polaków mieszkających na terytorium Litwy, Białorusi i Łotwy, szczególnie przed świętami Wielkanocnymi i Bożego Narodzenia, a także na organizacji wypoczynku dla dzieci z tych rejonów, pod nazwą Kresowe Wakacje. Pomoc trafia przede wszystkim do polskich rodzin oraz osób starszych i samotnych w ciężkiej sytuacji materialnej, a także do instytucji takich jak szkoły, przedszkola, ośrodki, kluby zrzeszające Polaków, hospicjów.

Przekazywane przez nas dary to przede wszystkim paczki z artykułami spożywczymi oraz chemią gospodarstwa domowego, środkami higieny osobistej dla dzieci i dorosłych, a także artykuły szkolne i sprzęt sportowy dla szkół. Jako organizatorzy akcji staramy się reagować na bieżąco na zgłaszane potrzeby i dostosować do nich naszą pomoc. W tym roku podczas edycji Wielkanocnej skupiamy się głównie na Polakach mieszkających na terytorium Litwy, ale część paczek z darami zostanie przekazana także na Białoruś.

Planujemy przekazać 500 paczek spożywczych, które otrzymają: Szkoła Podstawowa w Czużokompie, Szkoła Podstawowa w Pikieliszkach, Szkoła im. Szymona Konarskiego w Wilnie, Szkoła i przedszkole Wilija w Wilnie – Taikos, Klub Weteranów Armii Krajowej w Wilnie, Stowarzyszenie Miłosierdzia Bożego w Solecznikach, Polska Szkoła Specjalna w Solecznikach, Ośrodek dla osób niepełnosprawnych w Solecznikach, Polska Szkoła Podstawowa w Rakańcach, Szkoła Podstawowa Dajnowie, przedszkole w Kamionce, miejscowość Turgiele, Miejscowość Butrymańce, osoby prywatne.

Główny: Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A.
Sponsor Główny- Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.
Sponsor: SEC Sp. z o.o. Partnerzy: Gmina Miasto Szczecin, Gmina Węgorzyno, Starostwo Powiatowe w Policach, Infra-Port Sp. z o.o. Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, Klaster Morski, Totalizator Sportowy Sp. z o.o.,
Patronat honorowy: Wojewoda Zachodniopomorski, Zachodniopomorski Kurator Oświaty
Zakupy: Netto Sp. z o.o.,
Patronat medialny: Polska Morska
Partner: Klaster Morski Pomorza Zachodniego

Jeśli chcecie się włączyć podajemy kilka możliwości jak pomóc:

  1. Wpłata na konto Fundacji Polskich Wartości:
    55 1020 4795 0000 9202 0346 6190 z dopiskiem „Kresy”.
  2. Wpłata na konto Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej:
    21 1020 4795 0000 9302 0004 5757 z dopiskiem „Kresy”.
  3. Przygotowanie indywidualnej paczki dla polskiej rodziny lub polskiej instytucji.
  4. Zbiórka w przedszkolu lub szkole słodyczy i artykułów szkolnych.
  5. Wykonanie kartek świątecznych z życzeniami dla naszych Rodaków.

Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach – Wielkanoc 2021