13 września w I Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie odbyła się konferencja dla młodzieży pt. „Ravensbrück- historia kobiet niezłomnych”. To kontynuacja naszych działań, których celem jest przywracanie pamięci o największym niemieckim obozie koncentracyjnym dla kobiet, działającym podczas II Wojny Światowej – Ravensbrück.  Historię powstania obozu, a przede wszystkim więzionych w nim kobiet, przedstawił Paweł Woźniak, który od kilkunastu lat działa w Niemczech na rzec z upamiętnienia więźniarek i prac archeologicznych na Cmentarzu w Fürstenbergu.

W konferencji uczestniczyli uczniowie z: Liceum w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim, Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach, Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu  , V Liceum Ogólnokształcącego im. S. Lema w Koszalinie, Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Szczecinie oraz II Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego w Koszalinie.

Konferencja odbyła się pod Patronatem Kuratorium Oświaty w Szczecinie , które również było współorganizatorem wydarzenia.

Partner Główny: Grupa Azoty Zakłady Chemiczne “Police” S.A.


Z młodzieżą o Ravensbrück