W tym roku po raz pierwszy poszerzyliśmy Akcję “Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” na Święta Wielkanocne :-). Zebraliśmy na koncie Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej 75 000 PLN. Łączna wartość pomocy jaką udało nam się zorganizować to około 50 000 PLN za które przygotowaliśmy 600 paczek dla rodzin i dzieci z Wileńszczyzny oraz je dostarczyć. Zawieźliśmy na Wileńszczyznę ok. 5 ton żywności. Paczki żywnościowe trafiły do kombatantów i wdów po nich mieszkających w Wilnie, do uczniów Polskiej Szkoły Średniej im. Szymona Konarskiego w Wilnie, dla dzieci w Solecznikach i Rakańcach, do Rodaków z Ejszyszek, Turgieli i okolic.

Na koncie Akcji pozostaje około 45 000 PLN, które przeznaczymy na wakacyjny wypoczynek w Zachodniopomorskiem dla dzieci z Polskiej Szkoły Specjalnej w Solecznikach oraz Szkoły Podstawowej w Rakańcach a także na 4 już edycję bożonarodzeniową.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe, za dary, za pomoc przy pakowaniu paczek w Szkole Podstawowej w Przecławiu 5 kwietnia. Dziękujemy Bardzo naszym Partnerom, dziękujemy Sieci Sklepów Netto za wsparcie nas bezpłatnym transportem na Litwę. Dziękujemy wszystkim bardzo serdecznie.

Partnerzy: Energa S. A. Zarząd Morskich Portów Szczecin – Świnoujście, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, Stowarzyszenie Federacji Młodzieży Walczącej, Agencja Nieruchomości Rolnych – Oddział Szczecin, Gmina Kołbaskowo, Powiat Policki, Gmina Kobylanka, Gmina Węgorzyno, Gwardia Narodowa Szczecin, Sklep Kibica “Starter” Nowy Turzyn, wlepki.com, Medeor, Radisson Blu – Hotel Szczecin, Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność Radisson Blu – Hotel Szczecin, Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność Zarząd Morskich Portów Szczecin – Świnoujście, Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność Zakłady Mięsne Agryf, Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność Uniwersytet Szczeciński, Polska Baza Genetyczna Ofiar Totalitaryzmów, Instytut Pamięci Narodowej – Oddział Szczecin, 12 Dywizja Zmechanizowana, FC Polonia Berlin, Magdalena Chojnacka – Koordynator Lublin, Miasto Szczecin, Stomil Poznań S. A., Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej Monte Cassino.

Patronat: Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty.

Zakupy i transport: Sieć Sklepów Netto.

Patronat medialny: Gazeta Polska, Polskie Radio Szczecin, Telewizja Polska – Oddział Szczecin.

Trzy lata temu podczas pierwszej bożonarodzeniowej akcji udało się zgromadzić 34 tys. zł od darczyńców z kraju i zagranicy oraz zebrać 6 ton darów, które trafiły do potrzebujących. W 2015 r. zebrano pomoc o wartości 110 tys. zł. Wówczas na Wileńszczyznę dostarczono ok. 900 paczek. Dodatkowo na ferie do Polski zaproszono dzieci z Litwy. Podczas ostatniej zbiórki w 2016 r. łączna pomoc wyniosła 150 tys. zł, a do Polaków na Kresach trafiło 1500 świątecznych paczek.

Szacujemy, że w ciągu ostatnich trzech lat udało nam się zorganizować pomoc o łącznej wartości około 350 000 PLN, która została przeznaczona na przygotowanie paczek oraz transport darów na Wileńszczyznę.

Organizatorem akcji jest Fundacja Polskich Wartości a współorganizatorem Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

Konto: PL 21 1020 4795 0000 9302 0004 5757
Car­i­tas Archi­diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej
Ul. Wieni­awskiego 5, 71-142 Szczecin
Dopisek “Kresy”.

Wsparcie:
www.rodakomnakresach.pl/wsparcie
www.polskiewartosci.pl/wsparcie

Znajdziesz nas:
www.rodakomnakresach.pl
www.facebook.com/rodakomnakresach
www.twitter.com/RodacynaKresach
www.youtube.com/rodakomnakresachpl
plus.google.com/+rodakomnakresachpl

Fundacja Polskich Wartości:
www.polskiewartosci.pl
www.facebook.com/polskiewartosci
www.twitter.com/polskiewartosci

Filmy:
2016: www.youtube.com/watch?v=2AC3VUIEjPw
2015: www.youtube.com/watch?v=7I0wZH7z1Dg
2014: www.youtube.com/watch?v=KZJRb7TA2xk

Łączna pomoc:
2017: 50 000 PLN
2016: 150 000 PLN
2015: 110.000 PLN
2014: 50.000 PLN

Organizatorzy:
Wojtek Woźniak, Łukasz Szełemej, Sylwia Kudelska (Fundacja Polskich Wartości – z miłości do Ojczyzny)
ks. Maciej Szmuc (Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej)

#pomagamy
#rodakomnakresach
#polskiewartosci

Fot. Łukasz Szełemej


Wielkanocny zajączek na Kresach